
Всесвітня асамблея охорони здоров’я
У травні 2025 року, в ході Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, міністри охорони здоров’я світу одностайно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові. У резолюції вони постановили щорічно проводити Всесвітній день донора крові 14 червня. Цього дня у 1868 році народився австрійський лікар К. Ландштейнер, який відкрив групи крові людини.
Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Пропаганда донорства є невід’ємною частиною моральних засад донорського руху, обумовленого добротою, гуманізмом, милосердям людей, що безкорисливо надають свою кров хворим. Особливо, якщо врахувати той факт, що одна доза крові може принести користь декільком пацієнтам.
Донорство під час війни набуло особливого значення. Бути сьогодні донором крові – це робити свій внесок обороноздатність країни, наближати перемогу і рятувати життя.
Учасники освітнього процесу нашого коледжу щороку долучаються до програми донорства. Не виключенням став і цей навчальний рік. Велика подяка усім студентам та викладачам, хто долучився до цієї важливої і благородної справи.